Nowoczesne
planowanie produkcji
Nowoczesne planowanie produkcji w Twoim przedsiębiorstwie z Plan-de-CAMpagne
System do zarządzania i planowania produkcji Plan-de-CAMpagne jest idealnym narzędziem wspomagającym różne procesy biznesowe. Dzięki wykorzystaniu wspólnej bazy danych, wszystkie działy firmy pracują na tych samych informacjach dostarczanych na bieżąco z produkcji. Integracja procesów biznesowych związanych z ofertowaniem, zamówieniami, magazynami, planowaniem czy rozliczaniem produkcji istotnie wpływa na wzrost wydajności kadry zarządzającej, produkcyjnej oraz minimalizuje przestoje i zapasy magazynowe – znacząco wspomaga zarządzanie produkcją.
Realizując dane zlecenie, bez wykorzystania systemu do zarządzania i planowania produkcji, większość czynności musi być wykonywana ręcznie. Zaczynając od szacowania kosztów, poprzez sprawdzanie dostępności materiałów na magazynie, zamawianie brakujących elementów koniecznych do produkcji. Tym sposobem nietrudno o pomyłkę lub też niewłaściwe oszacowanie terminu zakończenia produkcji, co może wiązać się z ogromnym niezadowoleniem klienta. Z Plan-de-CAMpagne możliwe jest wykonanie wszystkich wyżej wymienionych czynności w kilka sekund, bez potrzeby oddalania się od komputera. Zarządzanie produkcją z Plan-de-CAMpagne pozwala na przejście przez cały proces produkcyjny w prosty, szybki i przyjemny sposób.
System opiera swoją funkcjonalność o modułową strukturę oraz licencje pływające.
Modułowa struktura oznacza możliwość wyboru odpowiedniej dla danej firmy funkcjonalności systemu bazując na potrzebach oraz doświadczeniach klienta.
Licencje pływające oznaczają możliwość użytkowania ich przez wszystkich użytkowników systemu. Nie są w żaden sposób przypisane do użytkowników czy też komputerów.
Dzięki takiej budowie, bazując na wykupionych modułach systemu istnieje możliwość skonfigurowania dowolnej ilości indywidualnych kont użytkowników w firmie. Należy jednak pamiętać o tym, że maksymalna ilość użytkowników zalogowanych w jednej chwili do systemu nie może przekroczyć ilości wykupionych licencji na poszczególne moduły.
monitoring tego, co się dzieje na hali produkcyjnej, przebieg poszczególnych procesów, kontrola jakości
śledzenie przebiegu procesu produkcji oraz ocena i szacowanie ryzyka dla danego zlecenia
co, gdzie, kiedy – wszystko na wykresie Gantta, identyfikacja materiałów, ich numerów, ilości tego gdzie i jak użyte i itp.
ustalanie priorytetów poszczególnych projektów, określenie maszyn, na których ma być realizowany proces (analiza obciążenia maszyn w danym dniu, tygodniu pracy)
ręczne lub automatyczne, przy użyciu czytników kodów kreskowych, rejestracja czasu pracy pracowników
automatyczne zamawianie materiałów koniecznych do wykonania danego zlecenia, tworzenie rezerwacji oraz ustalanie minimum magazynowego