Nowoczesne
planowanie produkcji
Nowoczesne planowanie produkcji w Twoim przedsiębiorstwie z Plan-de-CAMpagne
Dla małych, średnich lub dużych przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem maszyn oraz części do nich.
Podczas realizacji zlecenia ważne jest, aby na początku ustalić dostępność maszyn i pracowników oraz określić co, kiedy i przez kogo będzie wykonywane. System do zarządzania i planowania produkcji ułatwia harmonogramowanie, zapewnia pełne planowanie, uwzględniając zasoby i zapotrzebowania materiałowe. W ten sposób uzyskuje się klarowny obraz rozplanowania działań na produkcji a także większą pewność, że zlecenia zostaną zrealizowane w ustalonym terminie.
Ważną rolę w branży maszynowej odgrywa krótki czas realizacji zleceń oraz optymalizacja kosztów produkcji, co można osiągnąć poprzez pracę z Plan-de-CAMpagne. System ułatwia także pracę z dużą liczbą poddostawców oraz kooperacje w ramach złożonych łańcuchów dostaw.
Dobierając odpowiednie moduły podczas procesu wdrażania systemu Plan-de-CAMpagne dla branży maszynowej, nasi specjaliści kierują się głównie potrzebami danej branży podczas procesów produkcyjnych. Dążą to tego, aby wdrażany system optymalnie spełniał wymagania klienta.
Sprawność procesów na magazynie, często decyduje o terminowym rozpoczęciu produkcji, a co za tym idzie zrealizowanie jej w terminie ustalonym z klientem. Ważne, aby materiały dostarczane na magazyn były w odpowiedniej ilości oraz zgodne z wymaganiami zamawiającego, aby uniknąć reklamacji związanych, z jakością produktu. Plan-de-CAMpagne umożliwia precyzyjne zamawianie materiałów potrzebnych dla danego zlecenia, gwarantując uniknięcie pomyłki związanej z ilością zamówienia.
Ustalając termin dostarczenia wysyłki do klienta, należy wziąć pod uwagę terminy zakończenia produkcji oraz czas potrzebny na transport przesyłki. Należy zrobić to w taki sposób, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień. Funkcje Plan-de-CAMpagne, związane z modułem logistyki, okazują się bardzo pomocne dla użytkownika programu. Dzięki nim w prosty sposób możliwa jest obsługa kalendarzy dostawców, ciągła kontrola wszelkich terminów związanych z dostawami, w tym przypadku głównie materiałów, służących do produkcji. Korzyścią jest także bezpośrednie przesyłanie zleceń przewozowych, bezpośrednio do systemów firm spedycyjnych, a także szybkie generowanie dokumentów koniecznych dla kierowców, takich jak faktury czy listy załadunkowe.
Umożliwia tworzenie zamówień. W prosty sposób można uzyskać oferty dla klienta, które system następnie samoczynnie przekształci na zamówienie. Możliwe jest zestawienie ofert od kilku dostawców, automatyczne ich porównanie oraz wybór najbardziej korzystnej z nich. Koszt materiałów jest ważnym czynnikiem, gdyż niejednokrotnie można uzyskać tę samą jakość materiału po niższej cenie, wybierając innego dostawcę.
Sterowanie przepływem dokumentów z dostawcami i odbiorcami
Dzięki temu firma jest w stanie automatycznie przesyłać dokumenty w formie elektronicznej, w prosty sposób tworzyć zamówienia, potwierdzenia, cenniki lub faktury. Pozwala to na odciążenie personelu przedsiębiorstwa, unikając np. ręcznego tworzenia oferty.
Poprzez produkcję zgodną z określonymi normami i specyfikacjami, liczba wadliwych wyrobów spada. Jeżeli jednak zdarzy się wytworzenie produktu o niedostatecznej jakości, wtedy dzięki systemowi do zarządzania i planowania produkcji możliwa jest szybka jego identyfikacja i natychmiastowa reakcja pracownika.
Rejestrowanie na bieżąco wykonywanych operacji produkcyjnych umożliwia przyspieszenie procesu, ponieważ każdy kolejny pracownik wie od razu, jaką kolejną operacje należy wykonać, a także każda osoba w firmie ma możliwość śledzenia postępu procesu produkcyjnego.
Wykorzystanie modułu do zarządzania plikami CNC usprawnia proces przesyłania programów bezpośrednio do maszyny, a także przechowuje programy na maszynę pod konkretną kalkulacją. Usprawnia to proces rozpoczęcia danej obróbki oraz gwarantuje uniknięcie pomyłki przez operatora. Dodatkowo, możliwa jest rejestracja wejścia i wyjścia pracowników, dzięki czemu wiadomo, w którym momencie i na jak długo opuszczają oni stanowisko pracy.
Profesjonalna wiedza wdrożeniowców firmy Datacomp oraz skuteczne doświadczenie przy wdrażaniu systemu do zarządzania i planowania produkcją sprawiło, że wiele firm zaufało nam i zdecydowało się na wykorzystanie Plan-de-CAMpagne w swojej firmie. Poniżej znajdują się przedsiębiorstwa z branży maszynowej, które wykorzystują obecnie system Plan-de-CAMpagne:
Przykład wdrożenia:
Firma Kart powstała w 1983 roku i zatrudnia obecnie ponad 40 specjalistów. Jest to firma projektująca i produkująca maszyny i urządzenia technologiczne. Realizuje złożone projekty specjalistycznych maszyn, urządzeń i narzędzi oraz dostarcza kompleksowe rozwiązania dla producentów sprzętu AGD, artykułów motoryzacyjnych oraz przemysłowych.
Implementacja systemu Plan-de-CAMpagne miała miejsce w 2008 roku.
Wdrożono system zawierający moduły:
• Logistyki
• BOM
• Planowania Produkcji
• Rejestracji Czasów Pracy
• Rejestracja Produktów
• CRM
Od 2008 roku, czyli momentu zakończenia wdrożenia, Datacomp nieprzerwanie zapewnia firmie wsparcie i opiekę techniczną.
monitoring tego, co się dzieje na hali produkcyjnej, przebieg poszczególnych procesów, kontrola jakości
śledzenie przebiegu procesu produkcji oraz ocena i szacowanie ryzyka dla danego zlecenia
co, gdzie, kiedy – wszystko na wykresie Gantta, identyfikacja materiałów, ich numerów, ilości tego gdzie i jak użyte i itp.
ustalanie priorytetów poszczególnych projektów, określenie maszyn, na których ma być realizowany proces (analiza obciążenia maszyn w danym dniu, tygodniu pracy)
ręczne lub automatyczne, przy użyciu czytników kodów kreskowych, rejestracja czasu pracy pracowników
automatyczne zamawianie materiałów koniecznych do wykonania danego zlecenia, tworzenie rezerwacji oraz ustalanie minimum magazynowego