Dla małych, średnich lub dużych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją oraz instalowaniem konstrukcji lub budynków stalowych.

System do zarządzania i planowania produkcji ma za zadanie przyspieszyć wszystkie procesy biznesowe, a także wprowadzić automatyzację tam, gdzie pozwoli ona na oszczędność czasu. Dodatkowo pozwala na wykrycie czynności powodujących jakiekolwiek straty czasowe lub związane z kosztami i natychmiastowe wprowadzanie zmian w celu ich poprawy. Ważną rolę w branży konstrukcji stalowych odgrywa skuteczna współpraca oraz przepływ dokumentów z dostawcami i odbiorcami, optymalizacja procesów logistycznych, utrzymywanie stanu magazynowego na poziomie zapewniającym ciągłość produkcji.

Konstrukcje stalowe, jako jedna z branż, w której wdrażany jest system do zarządzania i planowania produkcji Plan-de-CAMpagne

Konstrukcje stalowe należą do drugiej w kolejności gałęzi przemysłu – metalurgicznego. Do branży tej zalicza się producentów metalowych elementów konstrukcyjnych. Wyodrębnić można:

 • metalowe budynki,
 • konstrukcje metalowe (np. szkielety konstrukcyjne, mostowe, słupy, kratownice, rusztowania),
 • metalowe oraz aluminiowe elementy stolarki budowlanej,
 • instalowanie budynków metalowych i konstrukcji metalowych w miejscu przeznaczenia

Rynek konstrukcji stalowych związany jest ściśle z budownictwem, dlatego wraz z poprawą jego sytuacji wzrasta także znaczenie branży konstrukcji stalowych na rynku. Branża ta odnotowuje wysoką rentowność, jednocześnie coraz mniej przedsiębiorstw jest z nią związanych.

Utrzymanie rozwoju branży konstrukcji stalowych na wysokim poziomie wymaga wielu działań wspierających, z których bardzo istotny okazuje się system do zarządzania i planowania produkcji. Dzięki takim działaniom możliwe jest skuteczniejsze funkcjonowanie na rynkach zagranicznych, a także konkurowanie z zagranicznymi producentami.

Dobierając odpowiednie moduły podczas procesu wdrażania systemu Plan-de-CAMpagne dla branży konstrukcji stalowych, nasi specjaliści kierują się głównie potrzebami danej branży podczas procesów produkcyjnych. Dążą to tego, aby wdrażany system optymalnie spełniał wymagania klienta.

Program wspiera branżę konstrukcyjną w poniższych aspektach:

Elektroniczna współpraca z odbiorcami i dostawcami umożliwia tworzenie zamówień

W prosty sposób można uzyskać oferty dla klienta, które system następnie samoczynnie przekształci na zamówienie. Otrzymać można w każdej chwili informacje o realizowanych płatnościach oraz mieć wgląd do historii wcześniejszych transakcji. Dodatkowo, tabele z materiałami, obrazują w przejrzysty sposób materiały, które są w trakcie zamówienia, są w drodze do magazynu lub też powinny być zamówione w celu realizacji produkcji.

Sprawny przepływ dokumentów

Ręczne tworzenie dokumentów sprawia duże utrudnienie w procesie produkcji. Możliwa jest pomyłka, która w rezultacie może mieć bardzo niekorzystny wpływ na proces realizacji zamówienia. Korzystając z Plan-de-CAMpagne firma jest w stanie automatycznie przesyłać dokumenty w formie elektronicznej, w prosty sposób tworzyć zamówienia, potwierdzenia, cenniki lub faktury. Pozwala to na odciążenie personelu przedsiębiorstwa.

Automatyzacja procesów logistycznych

Funkcje Plan-de-CAMpagne, związane z modułem logistyki, okazują się bardzo pomocne dla firm produkcyjnych. Dzięki nim w prosty sposób możliwa jest obsługa kalendarzy dostawców, ciągła kontrola wszelkich terminów związanych z dostawami, w tym przypadku głównie materiałów, służących do konstrukcji stalowych. Korzyścią jest także bezpośrednie przesyłanie zleceń przewozowych, bezpośrednio do systemów firm spedycyjnych, a także szybkie wygenerowanie dokumentów koniecznych dla kierowców, takich jak faktury czy listy załadunkowe.

Kontrola zapasów na magazynie

Optymalny stan magazynowy uzyskuje się wtedy, gdy magazyn zostaje utrzymany w minimalny stanie, ale jednocześnie zapewniony jest dostęp do niezbędnych surowców, w celu zapewnienia ciągłości produkcji. Jest to zapewnione poprzez automatyczne zamawianie materiałów w chwili nadania numeru produkcyjnego. Zamówiony zostaje materiał dokładnie w ilości potrzebnej do danego procesu, tak, aby niczego nie zabrakło ani też nie było niepotrzebnej nadwyżki.

Analiza danych

Plan-de-CAMpagne charakteryzuje się dostępnością dla użytkownika dużej ilości danych dotyczących danego zlecenia, na podstawie, których możliwa jest dosyć dokładna analiza. Za pomocą analizy możliwe jest odszukanie najbardziej wartościowych klientów, lub też firm, które najczęściej korzystają z naszych usług lub dokonują transakcji.

Produkt konfigurator

Kierując się chęcią zyskania na czasie oraz więcej klientów decyduje się na zakupy przez Internet. Przeglądając strony internetowe, decydują się na dany produkt. Jeden z modułów Plan-de-CAMpagne, pozwala na składanie zamówień przez Internet lub też podgląd aktualnych stanów magazynowych. Dzięki temu klient od razu widzi, czy interesujący go produkt jest dostępny do zamówienia. Możliwe jest przedstawienie wyprodukowanych elementów w bardzo atrakcyjny sposób, co jeszcze bardziej przekonuje klienta o podjęciu decyzji zakupu.

Profesjonalna wiedza wdrożeniowców firmy Datacomp oraz skuteczne doświadczenie przy wdrażaniu systemu do zarządzania i planowania produkcją sprawiło, że wiele firm zaufało nam i zdecydowało się na wykorzystanie Plan-de-CAMpagne w swojej firmie. Poniżej znajdują się przedsiębiorstwa z branży konstrukcji stalowych, które wykorzystują obecnie system Plan-de-CAMpagne:

 

Przykład wdrożenia:

Firma Wemeco Powstała w 2002 roku w Kudowie Zdroju, zatrudnia ok. 160 osób. Specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju konstrukcji metalowych według specyfikacji klienta. Zakres produkcji obejmuje:

 • obróbkę skrawaniem
 • obróbkę plastyczną
 • spawanie stali konstrukcyjnych, kwasoodpornych i aluminium
 • montaż komponentów mechanicznych i elektromechanicznych

Firma do swojej produkcji wykorzystuje głownie rożnego rodzaju lasery, prasy, giętarki do blach, frezarki, tokarki. Wprowadziła na rynek nowe produkty, takie jak:

 • WemDeck – włazy przemysłowe typu lekkiego
 • WemStep – perforowane stopnie schodowe oraz aluminiowe schody, barierki i podesty

Implementacja systemu Plan-de-CAMpagne rozpoczęła się w październiku 2004 roku, a zakończyła się w marcu 2005.

Wdrożeniowcy przeprowadzili dokładną analizę w firmie Wemeco, skupiając się na zebraniu jak największej ilości informacji pozwalających na stworzenie jak najlepszego systemu. Na podstawie własnego doświadczenia oraz potrzeb i oczekiwań firmy Wemeco, stworzono system zawierający moduły:

 • relacji
 • raporty produktów
 • certyfikaty
 • ustawienia międzynarodowe
 • uzgodnienia cenowe
 • dostawy i faktury
 • zakupy i magazyn
 • alternatywni dostawcy
 • zapytania ofertowe
 • lista części, planowanie, technologie
 • E-Business

 

Od 2005 roku, czyli momentu zakończenia wdrożenia, Datacomp nieprzerwalnie zapewnia firmie wsparcie i opiekę techniczną.